Dnia 9.11.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

        Uroczystość rozpoczęła się patriotycznym przemarszem wszystkich grup przedszkolnych. Następnie dzieci dumnie odśpiewały "Mazurka" Dąbrowskiego. Pani Dyrektor w kilku prostych zdaniach wyjaśniła dzieciom co oznacza słowo "Niepodległość".

       Wszystkie wiersze, piosenki i tańce zaprezentowane przez dzieci od najmłodszej do najstarszej grupy wiekowej były dedykowane naszej Niepodległej Ojczyźnie i jej bohaterom.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna, talent artystyczny zasługuje na największą pochwałę.

      Myślę, że ten dzień, Dzień Niepodległości obchodzony w naszym przedszkolu głęboko zapadnie w pamięci naszych Małych Polaków.

        Kilka dni później nasi wychowankowie przedstawili program z okazji 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI uczniom klas I-III. Starsi koledzy nagrodzili przedszkolaków gromkimi brawami, a Henio Skrzyp z kl. III przepięknie zaśpiewał dla nas "Rotę". Dziękujemy uczniom i ich wychowawczyniom za odwiedziny.

koordynator Hanna Deszka

 

 

 

 

       W związku z obchodami 100-lecia Niepodległości Polski nasze przedszkole przeprowadziło szereg działań przybliżających dzieciom to wyjątkowe święto.

       Począwszy od zajęć edukacyjnych, warsztatów plastycznych, nauki hymnu Polski, nauki tańców ludowych i narodowych, zorganizowanie kącików patriotycznych, słuchania opowiadań, legend, bajek polskich, teatrzyków dzieci poznają pojęcia i wydarzenia związane z dziejami Polski i Polaków, budują swoją tożsamość i poczucie dumy narodowej, poznają symbole narodowe i uczą się szacunku do nich.

    Chcąc uczcić to historyczne święto nasze panie wpadły na pomysł, aby wykonać z dziećmi 100 kwiatów na Stulecie Niepodległości. Od pomysłu do działania! Powstało 100 kwiatków z białego i czerwonego papieru. Z owych kwiatków powstała piękna dekoracja na Akademię z okazji 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

                                                                                                   koordynator Hanna Deszka

 

 

 

 

     5 listopada w Przedszkolu odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się ogromnym powodzeniem u dzieci i dorosłych. Są zródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobrazni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.W tym wyjątkowym dniu wszystkie dzieci przybyły do przedszkolaprzebrane w przepiękne bajkowe stroje. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. Rozpoznawały bajkowe postaciei tytuły bajek z których pochodzą, segregowały rekwizyty z bajek układały puzzle, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w konkursach, tańcach.Dzieci odwiedziła też Pani Ewa Ratuś-oczywiście z nową bajka o przygodach Myszk. Przedszkolacy z zainteresowaniem słuchały i chętnie wypowiadały sie na temat zachowania bohaterki.

Dzień z bajkami upłyną w miłej i radosnej atmosferze wsólnych zabaw. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci oraz słodkiego poczęstunku oraz Pani Ewie za odwiedziny na które zawsze czekamy. 
Nauczycielki grup.

 

      W ostatni dzień października dzieci z oddziałów przedszkolnych przy ul. Opawskiej 19 świętowały czas końca zbioru warzyw, których królową jest piękna okrągła dynia. W tym dniu przedszkolaki przyszły ubrane na pomarańczowo, przynosząc warzywo- dynię, która było gospodarzem dnia. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej farmie. Dzień był pełen atrakcji. Rozpoczęliśmy go od zabawy kołowej, w której dynia wędrowała z rąk do rąk podczas wypowiadania słów

     „Jak przyjemnie i wesoło

     Kiedy dynia krąży w koło

     Dynia tu, dynia tam

     Dynia krąży tu i tam”

      Oprócz zawodów sportowych, zabaw sprawnościowych, tańców z królową Dynią, ciekawe było poznawanie wnętrza tego wspaniałego warzywa. Wiadomo, że w dyni jadalny jest miąższ i pestki, które wszyscy uczestnicy chętnie zjadali. Dzieci wraz ze swoimi paniami wykonały różne stwory i postaci, które stworzone zostały na bazie dyni. Dyniowe dekoracje, zabawy ruchowe i sprawnościowe – to wszystko pozwoliło odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim umożliwiły dzieciom przedszkolnym wspaniałą zabawę oraz integrację wszystkich grup przedszkolnych.

     „Dzień Dyni” wzbogacił wiedzę najmłodszych na ich temat. Dzieci miały możliwość zobaczyć różnorodność dyń. Dynie miały różne wielkości, kształty i kolory. 

 

     Składamy serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy obdarowali nas tym pięknym i zdrowym warzywem.

Bożena Lenartowicz

 

 

 

Najlepszym sposobem na poznawanie świata i doskonałą zabawę są wycieczki.
      Grupy dzieci przedszkolnych z ul. Opawskiej i ul. Krakowskiej wybrały się na wycieczkę do SADU. Dzieci mogły podziwiać najprzeróżniejsze odmiany jabłoni i rosnących na nich jabłek. Przedszkolaki dzielnie maszerowały pomiędzy drzewami „obsypanymi” soczystymi owocami oraz bacznie słuchały Pani Marty-właścicielki sadu, która opowiadała jak należy dbać o drzewka, aby miały tak dużą ilość owoców. Dowiedziały się również kiedy i w jaki sposób są zbierane. Dzieci zobaczyły pracowników, którzy zrywali jabłka ze specjalnej platformy do pojemnika o nazwie zbierak. Następnie dzieci udały się do chłodni, gdzie miały możliwość zobaczenia, gdzie i w jaki sposób są przechowywane jabłka. Pani Marta zapoznała dzieci z sortownią, omówiła cykl mycia i przygotowania jabłek do transportu. Szczególnie zainteresowanie zbudził aparat fotograficzny, który wykonuje zdjęcia owocom a następnie dzieli je według cech np. koloru, wielkości. Następnie dzieci pod okiem nauczycieli samodzielnie zrywały jabłka, które zawiezione zostały do przedszkola, by na koniec dnia zabrać je do domów rodzinnych dzieci. Dzieci otrzymały zaproszenie do odwiedzenia sadu wiosną. Poprzez dotyk, obserwację oraz przebywanie w naturalnym środowisku dzieci łatwiej przyswajają wiedzę, doskonalą zmysłu dotyku i węchu. Przybliżanie dzieciom środowiska przyrodniczego, jaki jest sad to również promowanie zdrowej żywności, polskich jabłek. Dodatkowym atutem jest wyrabianie nawyku aktywnego sposobu spędzania czasu.

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Lechoszest za przyjęcie dzieci przedszkolnych oraz obdarowanie ich jabłkami.

Bożena Lenartowicz

 

 
Weitere Beiträge...
22592636
22758020